Už sme viackrát tu u nás na dobrých nápadoch písali a popisovali ako háčkujeme dekorácie na poháre, aby sme krajšie zabalili našu domácu zaváraninu - kompót, či lekvár alebo niečo iné... Aj tento rok takto dekorujeme poháre. Ponúkame popis jednej okrúhlej dečky háčkovanej zo zánovnej Perlovky z deväťdesiatych rokov.
Dostala som do školy pár bavlniek od mamičky, ktorá ich dostala od svokry, ale nikdy sa jej nechcelo háčkovať na háčiku 2,5. Vždy sme v škole radi takýmto darom. Veď niektoré dievčenci i chlapci také nepoznajú, doma nemajú a tak aspoň nemusíme kupovať. Môžem sa učiť.
V magickom oku si urobíme 14 dlhých stĺpikov, ktoré uzavrieme v okruhu pomocou pevného oka. To bude začiatok. Vlastne bude háčkovať dlhé stĺpiky, retiazkové očká a každý okruh uzavierať pevným okom.
2. okruh: V každom dlhom sĺpiku z 1. okuhu, urobíme dva dlhé stĺpiky.
3. okruh: Medzi každou druhou dvojicou stĺpikov z 2. okruhu, urobíme 3 dlhé stĺpiky a 1 retiazkové očko.
4. okru: V každom retiazkovom očku z 3. okruhu urobíme 4 dlhé stĺpiky a 1 retiazkové očko.
5. okruh: V každom retiazkovom očku z 4. okruhu, urobíme 6 dlhých stĺpikov a 1 retiazkové očko.
6. okruh: V každom retiazkovom očku z 5. okruhu urobíme 1 retiazkové očko, 2 dlhé stĺpiky, retiazkové očko. V strede medzi 6 dlhými stĺpikmi z 5. okruhu urobíme 6 dlhých stĺpikov.
7. okruh: V každej dvojici (v strede) dlhých stĺpikov z 6. okruhu urobíme 1 retiazkové očko, 4 dlhé stĺpiky, 1 retiazkové očko. V strede šiestich dlhých stĺpikov z 6. okruhu, urobíme 6 dlhých stĺpikov.
8. okruh: Obháčkujeme krátkymi stĺpikmi v opačnom smere - preklopíme si háčkovanie. Dečka je potom vyrovnanejšia, nevlní sa tak.
Staršie nápady
Vhodné na kurz háčkovania s deťmi.
https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/uz-vyrabame-vianocne-darceky
https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/ciapocky-ci-pokryvky-na-zavaraniny
https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/darcek-na-mdz
https://www.dobre-napady.sk/pre-domacnost/pletieme-a-hackujeme/hackujeme-ozdoby-na-zavaraniny

